Eskişehir Web Tasarım

Makine'ye Tahminleme Öğreten Girişime Büyük Ödül

Makine'ye Tahminleme Öğreten Girişime Büyük Ödül

Makine'ye Tahminleme Öğreten Girişime Büyük Ödül

01 Ağustos 2019, 12:5814010

Türkiye’nin lider markalarına dijitalleşme çözümleri sunan KoçSistem’in girişimcilik platformu TechSquare birinci yılını “T-Day Yılın Girişimi Ödülleri” etkinliği ile kutladı. Yıl boyunca 250’den fazla girişim fikrinin alındığı TechSquare Girişimcilik ve İnovasyon Platformu, finale kalan on iki yenilikçi girişimi duyurdu.

Koç Holding Turizm, Gıda ve Perakende Grubu Başkanı Tamer Haşimoğlu, Koç Holding İnsan Kaynakları Direktörü Özgür Burak Akkol, KoçSistem Genel Müdürü Mehmet Ali Akarca, KoçSistem Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Evren Dereci, Inventram Genel Müdürü Cem Soysal, Boston Consulting Group CEO’su Burak Tansan, e-Tohum Kurucusu Burak Büyükdemir, Endeavor Türkiye Genel Sekreteri Aslı Kurul Türkmen, Kworks Direktörü Dr. Mahmut Özdemir, Fortune Türkiye Teknoloji Editörü Kerem Özdemir, HBR Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Serdar Turan, Hürriyet Gazetesi Teknoloji Editörü Ahmet Can, gazeteci ve mentor Timur Sırt’tan oluşan jüri; girişimci projeleri, iş fikri, vizyon, uygulanabilirlik, yenilikçilik ve rekabetçilik gibi birçok açıdan titizlikle değerlendirdi.

Sunulan projeler arasından 100 bin TL’lik T-Day Yılın Girişimi Ödülü’nün sahibi makine öğrenimi odaklı veri analizi yaparak tahmin algoritmaları geliştiren Enhencer ekibi oldu. Koç Holding Turizm, Gıda ve Perakende Grup Başkanı Tamer Haşimoğlu, jürinin verdiği oylarla birinci seçilen Enhencer’a 100 bin TL’lik ödülü takdim etti. Birbirine çok yakın puanlarla sonuçlanan T-Day Yılın Girişimi Ödülleri finalinde jüri, çok az bir puan farkı ile ikinci olan “Simularge” ekibine ise KoçDigital ile ortak proje geliştirme imkânı tanıdı.

T-Day Yılın Girişimi Ödülü’nü kazanan birinci ekip, TechSquare platformu ile Türkiye’nin lider teknoloji şirketi KoçSistem’in ulusal ve uluslararası bilgi birikiminin yanı sıra Türkiye’nin en güçlü teknoloji girişimcilerinden oluşan geniş bir iş ve yatırımcı ağından faydalanabilecek.

KoçSistem TechSquare İnovasyon ve Girişimcilik Platformu Hakkında:

KoçSistem’in uzun vadeli stratejik odakları çerçevesinde ve girişimcilere açık desteğiyle hayata geçen TechSquare platformunda geliştirilen yenilikçi çözümler, Türkiye ekonomisinin dinamik sektörlerinde faaliyet gösteren KoçSistem müşterileriyle buluşuyor. TechSquare web sitesi (www.TechSquare.com.tr) üzerinden sadece platforma kayıt olup katılan girişimciler, projeleri hakkında bazı basit soruları yanıtladıktan sonra projelerini girebiliyorlar.

TechSquare girişimcileri, KoçSistem’in farklı sektörlerdeki teknoloji uzmanlıklarından ve çeşitli çalışma olanaklarından faydalanabiliyor. Finans, perakende, otomotiv, dayanıklı tüketim, üretim sektörleri başta olmak üzere Türkiye’nin önde gelen şirketlerine hizmet veren KoçSistem, yenilikçi çözümler geliştiren bir TechSquare girişimcisi için ileri teknoloji altyapısı ve diğer olanakları ile üst düzey bir çalışma ortamı sunuyor.

Ayrıca projeleri uygun görülen girişimciler, çözümlerini geliştirmek için hem teknolojik alt yapı imkanlarından hem de KoçSistem uzmanlarının bilgi birikiminden faydalanabiliyor. TechSquare platformu, girişimcilerine, Türkiye’nin en iddialı ve güçlü girişimci ağlarının ortak aklından beslenme gibi çok önemli bir şans da sunuyor. 70 yılı aşkın iş ve bilgi birikimiyle Türkiye’nin en yaygın iş ağları üzerinden hizmet sunan KoçSistem’in network olanaklarını kullanabilen girişimciler, fikirlerini hızla işe dönüştürebiliyor. Ayrıca, yine girişimciler, birçok danışmanlık ve mentorluk kurumundan aldıkları hizmetlerle küresel bilgi kaynaklarına anında ulaşabiliyor.

Yorumlar

Yorum Yap

WhatsApp